субота, 21 листопада 2020 р.

День Гідності та Свободи

      21 листопада український народ відзначає День Гідності та Свободи. 

      Цій знаковій події присвячена віртуальна виставка- досьє «Нагадати і закарбувати в пам’яті». 

     Книги, які демонструє виставка, розкажуть сучасникам об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках, допоможуть старшокласникам та дорослим читачам зрозуміти наскільки Євромайдан був епохальним кроком до змін свідомості українців. 

    Ми мусимо віддати шану патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, об’єдналися заради найвищих ідеалів цивілізованого світу, кинули виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції. 

    Ми не маємо морального права забути учасників Революції Гідності, воїнів АТО, всіх, хто позбувся здоров’я, хто віддав своє життя в боротьбі за право жити у вільній і незалежній країні.



День української писемності та мови


   День української писемності та мови – традиційне свято, що відзначається 9 листопада ще з 1997 року. Насамперед це свято вшанування пам’яті визначного діяча Нестора Літописця. З приходом писемної культури саме він відчув необхідність упорядкувати усні знання і перенести їх на папір, аби зберегти історичні факти для прийдешніх поколінь. 
   9 листопада – привід пригадати історію, поговорити про важливість української мови для сучасності та заохотити не тільки школярів, а й дорослих, до постійного вивчення нашої рідної мови! 
      Саме з цією метою я підготувала виставку-презентацію, яку пропоную вашій увазі.
    "Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній".(Олесь Гончар)