День працівників культури та майстрів народного мистецтва став особливим в цьому році для користувачів районної бібліотеки для дітей. Арт-зустріч, яка відбулася в цьому закладі культури, допомогла їм поринути у світ давнього, одного з найпоширеніших видів мистецтва українців - вишивки.
На початку заходу присутні ознайомились з книгами, які можуть бути корисними різним категоріям читачів: вишивальникам-початківцям; учням і студентам під час вивчення історії декоративно - прикладного мистецтва; всім, хто хоче освоїти різні техніки вишивки, пізнати особливості орнаментів та символіки окремих регіонів України.
Почесним гостем цього заходу була Тамара Іванівна Цаплюк - майстер народної творчості Бердичівського району, уродженка селища Гришківці. Живе спілкування з майстринею відкрило цікаві моменти з життя Тамари Іванівни, дало можливість почути і побачити, як за допомогою лише голки і нитки на чистому полотні народжуютьться неперевершені узори. Вишиті хрестиком рушники, ікони, картини, виставлені в залі бібліотеки, дивували і зачаровували гармонією кольорів, витонченістю.
Інші грані художнього вишиваня висвітлило відео "Майстер-клас Надії Вакуленко з Полтавщини". Глядачів зацікавила її розповідь про використання технік "білим по білому", "прорізний прутик", "довбанка", "солов’їні вічка", "зерновий вивід".
Відеорепортаж про українське народне вбрання у давнину відкрив учасникам цієї зустрічі двері музею Івана Гончара (м.Київ).
Музичні паузи та показ одягу з українськими національними мотивами сучасних дизайнерів створювали особливу святковість та несли естетичну насолоду і дітям , і дорослим.
Ця культурно-мистецька година стала незабутньою бібліотечною мандрівкою сходинками, які ведуть до вершин високого мистецтва.
Вишивка - український етнічний бренд. Вона живе, розвивається, збагачується і незмінно залишаєтья потужним оберегом, який відображає думки, настрої та мрійливі сподівання на щасливу долю.
Немає коментарів:
Дописати коментар