вівторок, 22 грудня 2020 р.

Що читати дітям довгими зимовими вечорами

            Повністю вступив у свої володіння грудень ! Небо частіше вкривається сірими хмарами. Хоч сонечко іноді ще старається трохи зігріти землю, та північний вітер вже несе холод, притискає мороз, сковуючи льодком калюжі, перетворюючи на грудки вологий грунт. Напевно, саме тому назвали цей місяць груднем, а в народі прозивали «хмурнем», «стужайлом» чи «вітрозимом»…
          Дні стали коротшими, але це не привід для смутку. Адже довгий зимовий вечір – чудова нагода поспілкуватися з рідними, більше уваги приділити дітям в домашній обстановці та провести спільне дозвілля з користю.
         Серія бібліотечних відеопрезентацій «Що читати дітям довгими зимовими вечорами» створена на допомогу батькам дошкільняток та учнів молодших класів.







субота, 21 листопада 2020 р.

День Гідності та Свободи

      21 листопада український народ відзначає День Гідності та Свободи. 

      Цій знаковій події присвячена віртуальна виставка- досьє «Нагадати і закарбувати в пам’яті». 

     Книги, які демонструє виставка, розкажуть сучасникам об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках, допоможуть старшокласникам та дорослим читачам зрозуміти наскільки Євромайдан був епохальним кроком до змін свідомості українців. 

    Ми мусимо віддати шану патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, об’єдналися заради найвищих ідеалів цивілізованого світу, кинули виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції. 

    Ми не маємо морального права забути учасників Революції Гідності, воїнів АТО, всіх, хто позбувся здоров’я, хто віддав своє життя в боротьбі за право жити у вільній і незалежній країні.



День української писемності та мови


   День української писемності та мови – традиційне свято, що відзначається 9 листопада ще з 1997 року. Насамперед це свято вшанування пам’яті визначного діяча Нестора Літописця. З приходом писемної культури саме він відчув необхідність упорядкувати усні знання і перенести їх на папір, аби зберегти історичні факти для прийдешніх поколінь. 
   9 листопада – привід пригадати історію, поговорити про важливість української мови для сучасності та заохотити не тільки школярів, а й дорослих, до постійного вивчення нашої рідної мови! 
      Саме з цією метою я підготувала виставку-презентацію, яку пропоную вашій увазі.
    "Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній".(Олесь Гончар)



вівторок, 20 жовтня 2020 р.

"Україна понад усе!"

14 жовтня українці відзначають чотири великих свята:

- День святої Покрови Пречистої Богородиці,

- 78-у річницю створення Української повстанської армії (УПА) - 1942 р.,

- День Українського козацтва,

- День захисника України (від 14 жовтня 2014).

Напередодні цієї значущої дати в бібліотеці була оформлена виставка-заклик «Україна понад усе!» та впродовж тижня проводились для користувачів перегляди літератури відповідної тематики.





 



четвер, 8 жовтня 2020 р.

Осінь вабить, осінь надихає

 ОСІНЬ-ЧАРІВНИЦЯ знову завітала до нас щоб разом з юними користувачами читати, творити, мріяти в арт куточку"Розкажи мені,осене, казку", дорослих зігрівати новими "Теплими історіями осіннього читання" та робити селфі у фотозонах, створених ТВОРЧОЮ МАЙСТЕРНЕЮ бібліотеки.












понеділок, 20 липня 2020 р.

Жива музика душі Ольги Калини

 
   Кажуть, що вірш – це частинка людської душі, викладена на папері. В правдивості цих слів я ще раз переконалася, перечитуючи вірші Ольги Калини, зібрані в книзі «До Панського ставу». Це чудове краєзнавче видання нещодавно подарувала авторка читачам Бердичівської районної бібліотеки для дітей.
   Відкриваєш книгу і неначе відправляєшся в захопливу подорож Андріяшівкою – малою батьківщиною Ольги Калини. Вона веде нас різними куточками села, адже хоче всьому світові розповісти про «сивокорі ясени», пшеничне поле, хміль, пасовиська, ставочки і струмочки, бо все воно «рідне, знайоме і миле». Вимальовуючи барвисті картинки дитинства, з глибокою ніжністю й трепетом описує свою родину та її нелегку долю; з великою любов’ю і шаною розповідає про односельчан-трударів та про Героїв-синів, які тут зросли й пішли у вічність, захищаючи нашу державу; просить не забувати про відвагу тих, хто знаходиться зараз на передовій… 
   На сторінках книги авторка знайомить читача з кожною вулицею Андріяшівки, з її сусідами-селами, колоритом Бердичева, особливістю Житомира з яскравими парасольками на Михайлівській вулиці… 
   Пані Ольго, ДЯКУЄМО Вам за цей ПОДАРУНОК!
   Хочу також подякувати всім нашим поетам-землякам, які оспівують унікальний наш край та його прекрасних ЛЮДЕЙ; які привертають увагу до проблем сьогодення; які закликають не бути байдужими до всього, що відбувається навколо нас; які нагадують про людські життєво важливі цінності. Саме такі книги сьогодні мають бути доступні кожному. Саме ці твори необхідно читати. Читати…Відчувати…Аналізувати…Думати…
   Всеосяжна мова поезії була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва, вона живе і житиме, доки людське серце наповнюватимуть найтонші і найглибші почуття. Поезія - це особливий простір, прекрасний і незвіданий. Знайомство з поетичним надбанням людства, читання та вивчення нових поезій розвиває нашу культуру, збагачує душу. То, можливо, ПОЕЗІЯ допоможе світові стати добрішим і чистішим?..

четвер, 21 травня 2020 р.

Вишивання долі

     День ВИШИВАНКИ! Це народне свято з кожним роком набуває все більшого розмаху.
Вишиванка – символ України, унікальний витвір народного мистецтва, що вдало поєднує минуле і сучасне, красу і самобутність, стиль та національний дух.
     Одяг із фрагментами старовинної української вишивки став світовим модним трендом.
Цьогорічний День вишиванки – особливий, бо кожен зможе насолодитися красою і розмаїттям вишитих речей та ще й дізнатись багато цікавого про історію вишиванок, які за традицією передавались з покоління в покоління.
    Саме слово "вишивка" походить від "вишній"- божественний і перекладається на грецьку як "космос". В стародавній вишивці нема нічого зайвого, кожна деталь не випадкова. Узори вишивок – це особливе письмо. Не дарма на Гуцульщині вишивальниці говорили: "Я таку сорочку випишу".
     Та не лише візерунок, а й тканина, кожен колір несе в собі потужну енергетику і тим самим впливає на власника вишиванки. Тому етнографи та майстри прадавньої вишивки стверджують: перед тим, як одягнути на себе чи свою дитину вишиванку, дуже важливо «прочитати», що ж в ній «записано». Лише таким чином ви дізнаєтесь, чи буде ця модна колоритна річ вашим оберегом.
     Навчитись розшифровувати код, закладений в українській вишивці, вам допоможуть ось такі книги, які є у фонді КЗ Бердичівська районна бібліотека для дітей.

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

З Міжнародним днем сім’ї!

        Дорогі мої друзі, вітаю вас з Міжнародним днем сім’ї! Нехай у ваших родинах завжди панують: любов, довіра, вдячність, взаємодопомога, взаєморозуміння, мир та злагода!
       Це свято покликане звернути увагу громадськості на численні проблеми сім’ї. Тому я сьогодні хочу познайомити вас з новими книгами, які дають поради з питань виховання дітей та діляться секретами сімейного благополуччя. Для цього вам необхідно перейти за посиланням :[https://knigosnaj.blogspot.com/p/blog-page_32.html]
       Також пропоную переглядати сторінку «Записничок для батьків», де ви дізнаєтесь про корисні для батьків сайти:[https://knigosnaj.blogspot.com/p/blog-page_89.html]


КНИЖКОВІ ЄВРОМАНДРИ

     16 травня - День Європи в Україні. Запрошуємо в захопливу відео подорож літературною Європою: 

 КНИЖКОВІ ЄВРОМАНДРИ

середа, 13 травня 2020 р.

"Бібліотечні родзинки - книжкові новинки". Випуск 7

   
Деяким школярам дуже важко дається математика. Та й часто їхні батьки зізнаються, що не надто й вони захоплювались цим предметом в школі. Між тим, відомо, що математичні науки розвивають системне мислення, без якого не обійдеться ані інженер, ані художник. А чи може будь-хто розібратися в математиці й полюбити її? Виявляється - може! Як? Це вам підкаже книжка «Екскурсія математикою. Як через готелі, риб, камінці і пасажирів зрозуміти цю науку». Написав її професор прикладної математики Корнелльського університету (США) Стівен Строганс. Він вважає, що спочатку дорослі мають побачити в математиці красу, глибину й сенс, а потім цікаво й невимушено доносити це до дітей.
       Рекомендую її старшокласникам, студентам, вчителям, батькам.

    А для тих учнів, які ще не можуть визначитись, який предмет у школі їм подобається більше, раджу читати посібник Сари Гаттон "Крута фізика"
 та науково-популярні видання серії «Країна Перельманія». Ці книги стануть в пригоді батькам, допомагаючи їм відповідати на численні "чому" своїх дітей, а також учителям, які віднайдуть тут засоби для підвищення інтересу до навчання школярів.


неділя, 10 травня 2020 р.

З Днем Матері!

             Зі святом вас, жінки, які пізнали щастя материнства!
             З Днем Матері я вас усіх вітаю щиро,
             Нехай Господь благословляє всю вашу сім’ю.
             Хай у домівках ваших буде весело і мирно,
             Й щодня лунає :" Я тебе люблю!"


четвер, 7 травня 2020 р.

Пам’ятати заради майбутнього

      День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – важливі дати, які спонукають кожного з нас ще раз зазирнути на сторінки книг, які багато знають про незабутні події 1939-1945 років; з глибокою повагою згадати тих, хто виборював нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками та показав усьому світові високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці… 

      У ці урочисті дні схиляємо голови перед пам’яттю мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях - тих, чиє життя забрала війна, хто після Перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не долюбив, так і не побачив своїх ненароджених дітей. Вічна їм слава і світла пам’ять!

      Земний уклін вам, дорогі ветерани, учасники Великої Вітчизняної війни! Ваші бойові і трудові подвиги назавжди залишаться у серцях нащадків.