Книги, які необхідно читати батькам

                           

"Не знаєте що зробити, щоб у світі був мир? 
Йдіть додому та любіть свою сім’ю" 

Мати Тереза

 
Гресь А. Як пригорнути кактус?Книга для батьків, які хочуть зрозуміти своїх підлітків [Текст]/А.Гресь.- Х.:Фоліо,2019.- 201 с.,іл.

Дитина не хоче навчатись, грубіянить, зухвало одягається, конфліктує з однолітками. Такі проблеми та багато непорозумінь переживають сім’ї, в яких дорослішають діти.
Що робити ,а чого краще не робити? Як знайти з дитиною спільну мову? Чим по-справжньому захопити підлітка? Коли звертатись по допомогу до психолога? Відповіді на ці та подібні питання знайдете в цій книзі. Вона може стати добрим порадником батькам, які прагнуть знайти «ключик» до поведінки своїх дітей, встановити з ними довірливі , теплі стосунки.
 
Гресь А. Школа навиворіт. Що робити, якщо…? Ситуації, які можуть трапитися з дитиною в школі [Текст]/ А.Гресь.-Х.: ВГ «Основа»,2019.- 80с.,іл.

«Перший раз у перший клас» — це досить складне випробування для дитини. Шкільне життя для маленького учня часто видається нелегким. І справа взагалі не в оцінках.
У книзі для дбайливих дорослих наведені підказки щодо того, як не допустити проблему, як допомогти, якщо вона вже виникла, а також пропонований аналіз найпоширеніших проблем, які можуть виникнути в дитини як у перші шкільні дні, так і пізніше.
 
Екман П. Чому діти брешуть? Як батьки можуть заохотити дітей бути чесними [Текст]/ П.Екман.- К.: ВГ КМ-БУКС, 2018.-264с.

В книзі автор висвітлює важливе питання стосовно того, які фактори є найвпливовішими щодо виникнення та подальшого вдосконалення брехні: інтелект, особистість, непристосованість, виховання, вплив друзів, специфіка ситуації, вік тощо. Пол Екман вкаже батькам на правильний спосіб спілкування зі своїми дітьми, допоможе впоратися з дитячою брехнею і навчить, як запобігти її розвитку.
Книга буде корисною не тільки фахівцям, які в своїй професійній діяльності стикаються з брехнею дітей (вчителям, психологам, слідчим, суддям), а й усім батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей або яким ще належить боротися з ним.
 
Карпачов Д. Як дати дитині все без грошей і зв’язків [Текст]/ Д.Карпачов.- К.:Агенція «ІРІО»,2019.-258с.

Це книжка-тренінг. ЇЇ основне завдання – поліпшити взаємини батьків зі своєю дитиною. Експерт у питаннях дитячої вікової психології Дмитро Карпачов  дає чіткі орієнтири, які підкажуть, у якому напрямку слід рухатися, щоб зробити вас і вашу дитину щасливими.




Курсінка М.Ш. Виховання надзвичайної дитини. Порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей [Текст]/ Н.Ш.Курсінка; пер. З англ. О.Синиця.- 3-є вид.- К.:Наш формат, 2018.- 432 с.

У книзі “Виховання надзвичайної дитини” Мері Шіді Курсінка пояснює, хто ж такі надзвичайні діти, і чим вони відрізняються від звичайних.
Як краще розпізнавати перехід від “зеленої зони”, де є спокій і злагода, до “червоної зони”, де емоції вирують, чути крики і ридання? Як вгамувати свою батьківську реакцію на неадекватну поведінку малечі? Де знайти розуміння і підтримку? На ці і багато інших запитань можна знайти відповіді у цій книзі.
Кредо авторки- «Розвиток, а не досконалість!»
Надзвичайно корисна, сповнена практичних порад і прикладів та реальних історій, книга  стане в пригоді всім батькам , а також усім дорослим, хто намагається краще зрозуміти поведінку дітей навколо.
 
Малихіна М.С. Дитина у світі емоцій [Текст]/ М.Малихіна.- Х.: ВГ «Основа», 2019.-160 с.,іл.

Ця книга написана для батьків, які прагнуть розуміти свою дитину, допомогти їй навчитися контролювати свою емоційну поведінку, хочуть дізнатися, що таке емоційний інтелект і як він формується. Дорослі дізнаються, чому в дітей виникають істерики, агресія, страхи і як слід поводитись у подібних ситуаціях.
 
Петрановська Л. Таємна опора. Емоційний зв’язок у житті дитини/ Л.Петрановська.- Х.: Віват,2019.- 224с.

Як формується прив’язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі, свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки, відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності, Людмила Петрановська. У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді й зможете не лише зрозуміти, що стоїть за дитячими розпещеністю, агресією, важкою вдачею, а й зрозуміти, чим допомогти своїй дитині, щоб вона росла й розвивалася, не марнуючи сил на боротьбу за вашу любов.



Сігел Д., Брайсон Т. Досить істерик! Комплексний підхід до гармонійного виховання дитини [Текст]/ Д.Сігел, Т.Брайсон: пер. з англ. С.Січкар.- К.: Наш формат, 2018.- 264 с.

Деніел Сіґел — доктор медичних наук, дитячий психіатр, Тіна Брайсон — докторка філософських наук, дитяча і підліткова психотерапевтка .
Їх  унікальний метод виховання допоможе дисциплінувати дитину без наказів, заборон і покарань. Дізнавшись, як функціонує мозок, ви краще зрозумієте своїх синів і доньок та зможете навчити їх давати раду негативним емоціям, зрозуміти свої почуття та контролювати вчинки. Зрештою так ви закладете основу розумового й емоційного здоров’я дитини. Завдяки численним порадам авторів досягти дисципліни можна без істерик.
Книжка для батьків, учителів, терапевтів, вихователів і всіх, хто займається вихованням дітей, прагне краще їх розуміти і забезпечити їм гармонійний розвиток.
 
Слотер А.-М. Між двох вогнів. Чому ми досі обираємо між роботою та сім’єю [Текст]
А.-М.Слотер; пер. з англ. В.Рудич.- К.: Наш формат, 2018.- 280 с.


Сьогодні жінкам постійно доводиться перебувати у стресових умовах, коли їхня кар’єра й сім’я — на різних шальках терезів. Якою має бути справжня рівність? Як визначити пріоритети й досягти справедливості на ринку праці? Що мають знати компанії для успішної оптимізації людських ресурсів? Авторка досліджує, як потрібно змінити культуру трудових відносин, соціальну та державну політику, а також пояснює, чому питання балансу між роботою й особистим життям — болісна тема як для жінок, так і чоловіків.


Немає коментарів:

Дописати коментар