Козацька слава в дзеркалі тисячоліть




Карнацевич В. Битва під Конотопом / В. Карнацевич; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012.-120с.

Битва під Конотопом, в якій українська армія під проводом гетьмана Івана Виговського разом з кримськими татарами перемогла цвіт московського війська, довгий час була однією з найтаємніших сторінок історії України. Часи змінилися, та запитань з приводу того, що саме відбулося влітку 1659 року і які були наслідки тієї битви, причини того, чому українцям не судилося розвинути успіх, і досі хвилюють істориків і тих, хто не байдужий до минулого рідної батьківщини...



Крижановська О. О. Таємні організації: масонський рух в Україні: [наук.-попул. вид.] / О. О. Крижановська. - К.: Наш час, 2012. - 200 с. - (Невідома Україна)

Автор висвітлює сутність, форми та основні результати масонського руху в Україні від заснування у середині XVIII ст. перших його лож до сьогодення.





Мицик Ю. А.(отець) Іван Виговський / Ю. А. Мицик; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 127 с.

І. Виговський – один з керівників Національно-визвольної війни 1648-1658 рр., найближчий помічник Богдана Хмельницького у розбудові Української держави, переможець у битві при Конотопі, гетьман, борець за незалежність України.



Леп'явко С. Козацькі війни
К. Косицького та С. Наливайка /
С. Леп'явко; худож.-оформ.
Є. В. Вдовиченко. - К.: Світоч, 2012. - 
128 с.

Козацькі війни К. Косицького та С. Наливайка (1591-1596рр) залишили яскравий слід в історії козацтва. Вони завершили перше сторіччя його розвитку й розпочали нове, ХVII ст., яке цілком правомірно можна назвати козацьким сторіччям історії України. Вони поклали початок історії боротьби козацтва за свої права, і тому саме від них ведуть відлік усіх козацьких повстань і війн проти Польщі, які завершилися бурхливими подіями часів Хмельниччини.



Сорока Ю. В. Походи Богдана Хмельницького : [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. Є. В. Вдовиченко. - К.: Техніка, 2012. - 120 с.

Походи Б. Хмельницького 1648 р., та особливо його перемоги під Жовтими водами та Корсунем, створили умови для формування самостійної Української держави – Гетьманщини.



Сорока Ю. В. Чорна рада: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - К.: ІНТЕР ПРОЕКТ, 2012. - 120 с.

XVII сторіччя. Україна фактично розпалася на дві частини – Правобережну і Лівобережну. Остаточний розкол країни закріпила Чорна рада, яка відбулася у червні 1663 року в Ніжині і знаменувала початок занепаду Гетьманщини, держави, створеної Богданом Хмельницьким.




Мицик Ю. Тиміш та Юрій Хмельницькі: [наук.-попул. вид.] / Ю. Мицик; худож.-оформ. Є. В. Вдовиченко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.

Про життя синів Б. Хмельницького – Тимоша (1632-1653) та Юрія (1641-1885), вони зіграли свою неабияку роль в історії України. Так, старший син гетьмана, Тиміш, брав участь у Зборівській битві, у походах на Молдову, де і загинув, а молодший, Юрій, був гетьманом Війська Запорозького, але зрікся булави, на деякий час постригся в ченці під ім'ям Гедеона, чинив невдалі спроби об'єднати Україну.




Гончарук Т. Г. Дем'ян Многогрішний / Т. Г. Гончарук; худож.-оформл. О. М. Артеменко. - К.: Прадес, 2012. - 120 с.

З усіх козацьких гетьманів Лівобережжя другої половини ХVII-XVIII ст. Дем'ян Многогрішний лишається майже незнаним. Історія його життя вражає. В книзі йдеться про послідовні спроби гетьмана відстояти українську автономію.




Сорока Ю. В. Безгетьмання та останній гетьман України: [наук.-попул. вид.] / Ю. В. Сорока; худож.-оформл. П. С. Риженко. - Х.: ПЕТ, 2012. - 120 с.

В Україні розпочався період Безгетьманщини. Останню спробу переломити хід подій і відродити гетьманат зробив Кирило Розумовський.







Немає коментарів:

Дописати коментар